Paramotor.gr Αρχική σελίδα

Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Κατάλογος Μελών  •  Ομάδες Μελών   •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε  •  Σύνδεση
 Τουρκια ,Ραιδεστο���&#6 Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα
Συγγραφέας Μήνυμα
PANOS HATZIKALLINIKIDHS

Συμμετάσχουν: 05 Σεπ 09
Τόπος: THESSALONIKI-PEREA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 04, 2013 7:06 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

μολις επαστρεψα απο ενα 4μερο στην Κωνστα/λη--οι ταραχες που δειχνη η τηλεοραση ειναι απομονεμενο γεγονος στην γυρω περιοχη- ο καιρος εκαμνε τα νερα του ,αερηδες στο φουλ και λεω αδικα πηρα το μοτερ,στο γυρισμο στο Tekirdag-Ραιδεστο στα Ελληνικα-εχοντας μελετηση το λιμανι τους απο χαρτες,λεω απο κει να απογειωθω, εμενα μου λες απο κοντα ειναι αλλιως στην παραλια μπαινεις ελενχομενα με μπαρα,ενα λουνα παρκ και καρτ ειναι περιφραγμενο με πλαστικα οδοφραγματα νερου-οπως βλεπεις στα διοδια-και ο αερας με απονθαρηνε,ασε μαζι για να ειμαι λαιτ δεν πηρα ανεμουρι ανεμομετρο οργανα κλπ,τωρα να μου πεις το ανεμομετρο χωραει στη τσεπη ελα ντε,οποτε την κανω απο το λιμανι και παω εκει που πηγα την προηγουμενη φορα απο το ελικοδρομιο του στρατοπεδου κανα 2χλμ εξω,βλεπω 2 φανταρους με χιαστι τα οπλα και απο μια σακουλα ψωμια ο καθενας λεω τωρα 1¨20 πανε για μασα,στριβω στο ελικοδρομιο ανοιχτη η μεγαλη σιρομενη σιδερενια πορτα ,παρκαρω, απεναντι ειναι και το στρατιωτικο νοσοκομειο κατι ασθενοφορα μπηκαν - βγηκαν δεν μου εδωσαν σημασια ..και ο αερας αυτος στα μερη μου θα ηταν οκ,αλλα τωρα οικογενοια μαζι μην μπλεξουμε ασε μπαινω και παω να φυγω....οχι το μικροβιο μου λεει που πας τωρα --- στηνω σε Τ Τ ,ρεβερς τριμ στο 8 απο τα 13εκ-ντουτεκ-και σε ενα βημα σχεδον κατακορηφα απογειωση, κανοντας 180 μοιρες τοιχος γκαζωνεις και περνης υψος δεν τρυπαει ,ενα αεροπλανο τυπου τσεσνα κανη γυρω γυρω βολτες,με ανχωσε,, αδιαφορο φουλ γκαζια και ειμαι στο παραλιακο μετοπο τους σε 2 λεπτα ουριος, μεταβολη και αρχιζη το παλεμα φουλ τριμ,επιταχηνση ανοιγοκλινοντας το γκαζι και διορθωνοντας την πορεια παω πισω πολυ αργα πρεπει με 10χλμ +/- φτανω tough and go κανα 2 σε σλοου μοσιον μετα η πτηση τελειωνη οταν απελευθεροθουν τα καραμπινερ απο το φτερο στο εδαφος προσγηωση? με τα τριμ φουλ ανοιχτα ,μαζεμα οπως οπως λογο αερα και πιο κατω σε μερος για διαλημα το μαζεψα ωστε να μην πιανη και χωρο,μερικες φωτο και βιντεακι αργοτερα =
Image
Image ποιο πολλες φωτο στο μπλοκ= Arrow

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 05, 2013 6:53 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

http://youtu.be/-V7iNNdRRLo

Συμμετάσχουν: 14 Ιούλ 09
Τόπος: VOLOS GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 05, 2013 9:43 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Πολύ ωραία ολα.Ούτε το National Geografik τόσο καλά.
Αντε να κανονίσουμε καμιά εκδρομή να πετάξουμε με τους ντόπιους πιλότους.

Συμμετάσχουν: 05 Νοέ 07
Τόπος: SALAMINA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιούν 05, 2013 10:37 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

να πατε,να πατε εχω προσφορα δωματια στα ξενοδοχεια στην πλατεια ΤΑΞΙΜ.
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
mdrakakis

Συμμετάσχουν: 07 Απρ 09
Τόπος: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 06, 2013 5:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ θα έλεγα φίλε HATZIKALLINIKIDH να σοβαρευτούμε κάποια στιγμή γιατί αν δεν το πήρες είδηση, αφ ενός μεγαλώσαμε πια και μάλιστα αρκετά, και αφ ετέρου δεν είμαστε μόνοι μας οπότε δεν γίνεται να κάνουμε και ότι γουστάρουμε. Έχουν γίνει κατά καιρούς αρκετές “μαλακιούλες” σχεδόν απο όλους μας, κοντά σε αεροδρόμια και γενικώς σε απαγορευμένες περιοχές, και είναι λογικό η ΥΠΑ να μην μας βλέπει με καθόλου καλό μάτι, με αποτέλεσμα να μην προχωράει τίποτα στον χώρο μας εξ αιτίας όλων αυτών. Αυτό μας το έχουν ξεκαθαρίσει. Δεν είναι λοιπόν τώρα απαραίτητο να το συνεχίσουμε σε ξένα αεροδρόμια και μάλιστα σε Τουρκικά, και να μας μάθει και η δικιά τους αντίστοιχη ΥΠΑ. Και εκεί φίλε μου δεν παίζουν, και πολύ καλά κάνουν. Δεν θα ήταν λοιπόν καλό να βρεθείς μπλεγμένος με τις αρχές οτι και αν είναι αυτό.
Ίσως όλα αυτά σου φανούν κάπως υπερβολικά και αστεία, όμως αν θέλεις, καλό θα ήταν στο μέλλον, να μην τα ανακοινώνεις εδώ, γιατί τα διαβάζει πολύς κόσμος που δεν θα έπρεπε, και δεν θα είναι για το καλό μας. Κράτα τα video στο προσωπικό σου αρχείο. Εξάλλου νομίζω ότι κάτι τέτοιες ενέργειες δεν ενδιαφέρουν κανένα.

Έχει επεξεργασθεί από τον/την mdrakakis στις Πεμ Ιούν 06, 2013 8:10 pm, 3 φορές συνολικά
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailYahoo Messenger
dinoshai

Συμμετάσχουν: 14 Ιούλ 09
Τόπος: VOLOS GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 06, 2013 6:04 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Γειά σας παίδες.Ο Πάνος είναι πολύ περιγραφικός και τα τονίζει τα πράγματα Μανώλη, αλλά δεν νομίζω οτι η πτήση αυτή στην παραλία περιείχε τέτοιους κινδύνους.Πρόκειται για ελικοδρόμιο εκτάκτων γεγονότων σαν κι'αυτά που εχουν πολλά χωριά.Παράτυπο βέβαια αλλα δεν δείνει κανείς σημασία,αλωστε ο Πάνος εχει πετάξει ξανά εκεί.Τώρα οσον αφορά την συμπεριφορά των αρχών φαντάζομαι τα γράφεις για αστείο.
Δυστυχώς εχεις δίκιο γιά το πώς ερμηνεύει ο καθένας αυτά που γράφουμε, γι'αυτό συμφωνώ και γώ γιά διακριτικό γράψιμο απο όλους μας.

Συμμετάσχουν: 28 Μάρ 08

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 06, 2013 8:59 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγω προτεινω για τον αγαπητο Πανο,να τον καταδικασουμε εις θανατον δια απαγχονισμου.Τετοια παραπτωματα,πρεπει να τιμωρουνται με την εσχατη των ποινων.Θανατος λοιπον,σε οποιον πεταει σε απαγορευμενες περιοχες.Μονον ετσι θα συνετιστουν οι υπολοιποι.Αν μεινει κανενας απο εμας ζωντανος.Πολυ αμφιβαλω..... Laughing
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
aimilios

Συμμετάσχουν: 01 Νοέ 08
Τόπος: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Ιούν 06, 2013 9:42 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Νικο γιατι κανεις οτι δεν καταλαβαινεις αυτα που λεει ο Μανωλης. Την γνωμη μου την εχω πει παλαιοτερα γι'αυτο το θεμα μην τα επαναλαβω. Αν λειτουργουσε οπως θα επρεπε η αστυνομια και εφαρμοζε τον νομο οι μισοι θα ειχαμε περασει απο την στενη. Το τι εκανε ο Πανος στην Τουρκια δεν μας αφορα γιατι δεν θα εχει καποια επιπτωση σ'εμας. Ομως καλο ειναι να μην δινουμε αφορμες ωστε καποια στιγμη να μας μαντρωσουν. Καποια στιγμη θα γινει η στραβη και θα την πληρωσουν ολοι.

υ.γ. Αυριο πανε και πετα πανω απο το πενταγωνο να μας αποδειξεις ποσο μεγαλα αρχιδια εχεις, αν δεν το κανεις μαλλον εχουν μεγεθος φουντουκιου.
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
φιλακια και θα τα πουμε στην Κερκυρα στα μεσα του καλοκαιριου περιπου
nikos mezitis

Συμμετάσχουν: 28 Μάρ 08

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 07, 2013 11:46 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Τελικα μαλλον τα μπαλακια μου,εχουν το μεγεθος απο καρπουζι.......
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Image
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
ANDREOU

Συμμετάσχουν: 05 Νοέ 07
Τόπος: SALAMINA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 07, 2013 2:41 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΗ ΠΤΗΣΕΩΝ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΩΡΟ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗΣ ΤΗΣ ΛΕΣΧΗΣ BILDERBERG!
Συντάχθηκε απο τον/την Dikaiofilax Στις 07 Ιουνίου 2013 - 14:45.

Ζώνη απαγόρευσης πτήσεων στον εναέριο χώρο της συνάντησης της Λέσχης Bilderberg . Εφαρμόζουν αυστηρά μέτρα αντίστοιχα με αυτά της πρόληψης τρομοκρατικών χτυπημάτων.
Δρακόντεια είναι τα μέτρα ασφαλείας της φετινής Συνεδρίασης της Λέσχης Bilderberg. Έχουν ήδη τεθεί σε ισχύ μέτρα πρόληψης «τρομοκρατικών ενεργειών» ενώ έχει ενεργοποιηθεί το μέτρο της επιβολής ζώνης απαγόρευσης πτήσεων (no-fly zone).
Aνώτατοι αξιωματικοί της αστυνομίας του Hertfordshire ενημέρωσαν τους κατοίκους του Watford ότι τα μέτρα έχουν καθαρά «προληπτικό χαρακτήρα» καθότι οι μυστικές υπηρεσίες δεν διαθέτουν πληροφορίες που να προειδοποιούν για συγκεκριμένη απειλή.
Παρόλα αυτά, σε δημόσια συνάντηση που πραγματοποίησαν οι αξιωματικοί της τοπικής αστυνομίας τόνισαν ότι το κοινό μέχρι πρόσφατα δεν είχε ενημερωθεί για τη συνάντηση της Λέσχης, βάσει περιρρεουσών φόβων ότι η συνάντηση μπορεί να αποτελέσει στόχο τρομοκρατικής επίθεσης.
Ο Επικεφαλής της Αστυνομίας του Watford, Αστυφύλακας Nick Caveney, δήλωσε σχετικά: «Δεν υπάρχει πληροφορία αναφορικά με οποιαδήποτε τρομοκρατική απειλή».
«Παρόλα αυτά θα πρέπει να αντιληφθούμε ότι θα παρευρεθούν αρκετοί άνθρωποι υψηλού-προφίλ στη Συνάντηση, ενώ και κατά τη διάρκεια των προηγούμενων τρομοκρατικών ενεργειών δεν είχε υπάρξει σχετική πληροφόρηση από τις μυστικές υπηρεσίες».
Ακόμη μία σημαντική συνιστώσα σύμφωνα με το pentapostagma.gr είναι η εξής: Ο Αστυφύλακας Dave Rhodes επιβεβαίωσε ότι η Λέσχη Bilderberg έχει συνεισφέρει με δωρεά της στην κάλυψη του ποσού που σχετίζονται με την αστυνομική επιτήρηση και τα μέτρα ασφαλείας κατά τη διάρκεια του τριήμερου συνεδρίου που θα πραγματοποιηθεί στο Ξενοδοχείο Grove.
aimilios

Συμμετάσχουν: 01 Νοέ 08
Τόπος: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 07, 2013 6:25 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν ειναι τοσο μεγαλα οσο του κυριου στην φωτογραφια σιγουρα θα εχεις προβλημα στην βαδιση
Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Image
και δεν θα μπορεσεις να βρεις μαγιω στο νουμερο σου απο την νεα συλογη που θα φορεθει φετος το καλοκαιρι.
Image
PANOS HATZIKALLINIKIDHS

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 07, 2013 6:47 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

παιδες-παιδες μην κοντραρετε ειμαστε ΟΛΟΙ παρανομοι στην Ελλαδα και οπου αλλου πεταμε δεν ΥΠΑΡΧΟΥΜΕ ουτε πιλοτοι ημαστε οπως οναμαζεστε γιατι ο πιλοτος τελειωνη σχολη με ωρες κλπ εμεις ειμαστε χαρταετοι οποτε εχει αερα α π λ ω ν ο υ μ ε και κανουμε το χομπυ μας αν καποιοι ενοχλουνται οχι απο το φορουμ αλλα απο της αρχες ας φροντιζαν να υπαρχη ταξη σε ολα τα θεματα ,δεν θιγω κανεναν,ακομα και στην πολη Θεσσ/κη που πεταξαμε με αδεια απο τον ΠΥΡΓΟ ΕΛΕΝΧΟΥ Η χωρις οταν το κανουμε τα μετρα προστασιας ειναι τα ΙΔΙΑ ,πετατε ,ζηστε κι αν εχεται ορεξη βαλτε και καμια φωτο /βιντεο για να βλεπουμε ,και να μαθενουμε τι ωραια η Ακροπολη κλπ, τωρα ,για την Τουρκια πριν πεταξω για πρωτη φορα μελετησα τα βιντεο τον ντοπιον απο που πεταν κλπ και το εκανα κι εγω ,χαρτια δεν εχω κι ουτε μαλον θα αποκτησουμε ποτε? Wink Wink

Συμμετάσχουν: 22 Ιαν 11
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 07, 2013 6:52 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

nikos mezitis έγραψε:
Τελικα μαλλον τα μπαλακια μου,εχουν το μεγεθος απο καρπουζι.......

ο κυριος μεζητης εβαλε τα πραγματα στην θεση τους.
mdrakakis

Συμμετάσχουν: 07 Απρ 09
Τόπος: ΧΑΛΑΝΔΡΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιούν 07, 2013 8:13 pm Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

Εύγε Κύριε Μεζίτη με τα "καρπούζια" σου. Ελπίζω να είναι γλυκά και χρήσιμα και όχι όπως λέει ο λαός "μάπα το καρπούζι" Confused
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailYahoo Messenger
george zorbas

Συμμετάσχουν: 02 Ιούν 09
Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 08, 2013 12:19 am Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΕπιστροφή στην κορυφή

σημερα εχει λαικη,μην ξεχασετε να πατε για ψωνια
Image
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ.ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ.Ενότητα

Μετάβαση στη:   

Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης